Ogromne emocje podczas pojedynku narodowej reprezentacji Chorwacji z narodowym zespołem Brazylii - zdecydowały rzuty karne!

Ogromne emocje podczas pojedynku narodowej reprezentacji Chorwacji z narodowym zespołem Brazylii - zdecydowały rzuty karne!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa powoli zbliżają się do końca. Ćwierćfinałowe spotkania, których zwycięzcy zagrają w 1/2 finału światowych mistrzostw odbywały się w trakcie ostatniego weekendu. Z tym, iż ich reprezentacja musiała pożegnać się z szansami na zdobycie tytułu mistrzowskiego musiało pogodzić się sporo sympatyków futbolu. Jednak pozostaje śledzić mundial do ostatniej minuty i fascynować się niezwykłymi trafieniami a także wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Nie podlega wątpliwości fakt, że od początku mundialu jednym z faworytów do wygrania mistrzostwa świata była narodowa reprezentacja Brazylii. Wydawało się, iż po triumfie z kadrą Korei Południowej wszystko zmierza w idealnym kierunku, ale wtedy przyszedł czas meczu z drużyną narodową Chorwacji. Zawodnicy kadry Chorwacji postawili niezwykle ciężkie warunki dla zespołu narodowego Brazylii w trakcie tego pojedynku.

Narodowa reprezentacja Brazylii od pierwszych minut tego meczu miała trudność ze skończeniem akcji celnym strzałem na bramkę. Gracze Chorwacji bardzo dobrze spisywali się w grze obronnej, ale raz na jakiś czas potrafili wystraszyć ładnymi akcjami w ofensywie. Sędzia tego spotkania nie mógł postąpić inaczej i po regulaminowym czasie gry musiał zaprosić graczy obu zespołów na dogrywkę trwającą 30. minut. Futbolowi wielbiciele zgromadzeni na obiekcie byli zadowoleni z przebiegu spotkania. Brazylijska kadra narodowa wysunęła się na prowadzenie za sprawą gola Neymara Jr w ostatniej minucie pierwszej części. Mogło się wówczas zdawać, że jest już pozamiatane i kibice Brazylii mogą rezerwować miejsca na półfinałowy mecz. Jednak na 4 minuty przed końcem dogrywki do bramki trafili gracze drużyny narodowej Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do karnych. Narodowa drużyna Chorwacji posiada wielkie doświadczenie w egzekwowaniu rzutów karnych i tutaj było to dostrzegalne. Graczom drużyny Brazylii zabrakło doświadczenia podczas wykonywania karnych, dzięki czemu bramkarz narodowej drużyny Chorwacji bez żadnego problemu kilka obronił. Natomiast drużyna narodowa Chorwacji nie pomyliła się ani razu i takim sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Rozpędzona drużyna narodowa Argentyny, która w pojedynku ćwierćfinałowym pokonała też po konkursie jedenastek drużynę Holandii będzie rywalem zespołu Chorwacji w meczu półfinałowym.