Narodowa reprezentacja Ekwadoru triumfuje z narodową reprezentacją Kataru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw wynikiem 0:1!

Narodowa reprezentacja Ekwadoru triumfuje z narodową reprezentacją Kataru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw wynikiem 0:1!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która ma miejsce co 4 lata. Z całą pewnością fani piłki nożnej z całego świata czekają niecierpliwie na pierwszy pojedynek turnieju. Przy światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w miniony weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała niesamowicie poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Później jednak nadszedł czas futbolu i piłkarscy kibice zgromadzeni na stadionie oraz przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali świetnego widowiska. Emocji nie zabrakło już od początku pojedynku, ponieważ piłkarze zespołu narodowego Ekwadoru naprawdę szybko strzelili gola. Już w 3 minucie do bramki trafił Emmer Valencia i zdawało się, że reprezentacja Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym meczu. Sędzia tego spotkania postanowił jednak sprawdzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, iż w momencie dogrania napastnik był na spalonym. Gospodarze tych mistrzostw mieli więc bardzo dużo szczęścia w tym przypadku.

Kadra narodowa Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszego gola nie miała w planach odpuścić. Gracze narodowej kadry Ekwadoru atakowali i nieustannie mieli pod kontrolą tempo w tym pojedynku. Napastnik zespołu Ekwadoru kilkanaście minut później odnalazł się w akcji sam na sam z golkiperem reprezentacji Kataru i został przez niego sfaulowany. Sędzia nie zastanawiał się nawet przez chwilę i zarządził karnego, a bramkarzowi dał żółty kartonik. Karnego na gola zmienił kapitan zespołu narodowego Ekwadoru Emmer Valencia. Bardzo źle wobec narodowej drużyny Ekwadoru prezentowała się kadra narodowa Kataru. Nie było widać pomysłu na to spotkanie, a bramkarz Ekwadoru przez większą część meczu nie miał za dużo pracy. Na kwadrans przed końcem pierwszej części wpadła druga bramka dla reprezentacji Ekwadoru, a autorem ponownie był Enner Valencia. W trakcie pierwszej połowy meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. Obie drużyny w trakcie II części mocno zredukowały rytm i na boisku mało się działo. Ten mecz w końcowym rozrachunku zakończył się wynikiem 2:0 dla narodowej kadry Ekwadoru, która perfekcyjnie rozpoczęła turniej. Natomiast kadra Kataru znalazła się teraz w ciężkiej sytuacji i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy.