Bardzo dobra dyspozycja zespołu mistrza polskiej ligi - zasłużona wygrana w Lidze Konferencji z hiszpańskim Villarreal CF!

Bardzo dobra dyspozycja zespołu mistrza polskiej ligi - zasłużona wygrana w Lidze Konferencji z hiszpańskim Villarreal CF!

Kibice piłkarscy w naszym kraju nie mają zbyt często okazji do celebrowania sukcesów swojej drużyny w pucharowych rozgrywkach i ciężko temu zaprzeczyć. Z reguły kluby z PKO Ekstraklasy swoją przygodę z międzynarodowymi rozgrywkami przerywają szybko i wówczas mogą się skupić jedynie na zmaganiach krajowych. W aktualnie trwającym sezonie jednak szczególne powody do zadowolenia mają sympatycy poznańskiego Lecha. Drużyna mistrza ligi polskiej wywalczyła awans do grupowej fazy Ligi Konferencji Europy i od I kolejki zapewnia własnym kibicom mnóstwo emocji. W ostatniej kolejce grupowych zmagań mistrz Polski rywalizował z Villarreal CF, a więc trudnym przeciwnikiem. Wygrana w tym pojedynku znaczyła, że zawodnicy poznańskiego Lecha zapewnią sobie awans do kolejnej fazy. Warto przyznać, iż mnóstwo ekspertów sportowych wątpiło w to, że Lech Poznań jest w stanie wygrać z lepiej notowanym rywalem.

Mistrz Ekstraklasy od samego początku tego meczu prezentował się o wiele lepiej niż przeciwnik z Hiszpanii. Doskonałym tego przykładem była bramka Velde, która strzelona została w dwudziestej siódmej minucie meczu. Sympatycy mistrza PKO Ekstraklasy szaleli ze szczęścia i zdecydowanie mocniej zaczęli wspierać swoich graczy. Wynikiem 1:0 dla Lecha skończyła się pierwsza połowa tego meczu. Zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy musieli grać czujnie i równolegle poszukiwać okazji na zdobycie następnego gola w drugich 45. minutach meczu. 6 minut po wznowieniu gry piłkarze mistrza ligi polskiej zdobyli kolejnego gola. W 51. minucie gola na 2 do 0 strzelił Skóraś, który grał w tym spotkaniu fantastycznie. Zawodnik poznańskiego Lecha 13 minut przez zakończeniem spotkania zdobył drugą bramkę, co doprowadziło fanów będących na trybunach przy Bułgarskiej do szaleństwa. Spotkanie w końcowym rozrachunku zakończyło się wynikiem 3 do 0 dla mistrza Polski, co oznaczało zagwarantowany awans do pucharowej fazy rozgrywek Europa Conference League. Mistrz PKO Ekstraklasy w rywalizacji grupowej zajął drugie miejsce. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy mierzyć się będą z Bodo/Glimt.