Parafia w Niedrzwicy Dużej

Parafia w Niedrzwicy Dużej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Imieniny księdza Krzysztofa

Imieniny ks. Wiesława

W dniu imienin księdza Krzysztofa, najszczersze życzenia:

Błogosławieństwa Bożego i żeby uśmiech nigdy nie ginął z twarzy księdza,

złożyli parafianie wraz z kwiatami na ręce księdza.

Zdjęcia: Piotr Reszka

Św. Krzysztofie módl się za nami - kierowcami

Z racji uroczystości patrona kierowców, św. Krzysztofa, w niedzielę 26 lipca, po każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.

W tym dniu jak co roku ofiary zbierane będą na środki transportu dla misjonarzy. Każdy kierowca może wesprzeć akcję św. Krzysztof.

Miva Polska

Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjoanrzy i misjonarek

Weź udział w Akcji św. Krzysztof

Podziękuj Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry

Pomóż polskicm misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych

Za stroną: http://www.miva.pl/index.php/akcje/akcja-sw-krzysztof

Imieniny Proboszcza

W dniu dzisiejszym ksiądz Proboszcz Wiesław Pecyna obchodził imieniny. Z tej okazji: Szczęścia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wielu lat posługi z miłością Bożą, życzyli w dniu dzisiejszym parafianie - dzieci, młodzież, przedstawiciele grup parafialnych oraz Wójt Gminy w Niedrzwicy Dużej, Adam Kuna

Filmik z imienin ->

Sakrament Bierzmowania

W dniu dzisiejszym, tj. 6 czerwca 2015 ks.bp prof. dr hab. Józef Wróbel udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. We mszy świętej, której przewodniczył ksiądz biskup, uczestniczyła młodzież i ich rodziny... Życzymy młodym wytrwania w wierze i aby otrzymane dary Ducha Świętego umieli pielęgnować przez całe swe życie.

Galeria z Bierzmowania

Zdjęcia w dużej rozdzielczości można pobrać używając przycisku dyskietki na górnym pasku przy każdym zdjęciu.

Boże Ciało

Galeria zdjęć z procesji Bożego Ciała

Dziś, w święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jak co roku odbyła się procesja ulicami naszej miejscowości do czterech ołtarzy. Tradycyjnie już ołtarze przygotowali mieszkańcy poszczególnych miejscowości: Czółen, Tomaszówki, Niedrzwicy Dużej oraz Krebsówki  razem z Marianką. Procesja przeszła ulicami: Kościelną, Lubelską, Krótką oraz Partyzancką. Nad bezpieczeństwem procesji czuwała policja oraz nasi strażacy z OSP. Na czele procesji Ministranci, grupy parafialne oraz wierni, nieśli Sztandary i Feretrony. Nasi harcerze czynnie brali udział w procesji. Uroczystość uświetniała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedrzwicy Dużej, chór parafialny, dzieci sypiące kwiaty i niosące różaniec. Na zakończenie, po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, za piękną oprawę wszystkim zgromadzonym wyraził swoją wdzięczność ks. proboszcz Wiesław Pecyna.

Pierwsza Komunia Święta
"Jeden Świat - Jeden Krzyż"

17 maja po mszy o godzinie dziesiątej w naszym kościele odbył się montaż słowno – muzyczny poświęcony wspomnieniu Świętego Jana Pawła II W programie wystąpili recytatorzy, chór z Gimnazjum w Niedrzwicy Dużej oraz schola z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Strzeszkowicach.

Dziękujemy!

Galeria z montażu

Alleluja, Jezus żyje

W dniu 12 kwietnia w naszym kościele odbyło się przedstawienie oparte na faktach ewangelicznych, przygotowane przez uczniów klasy II b. Dzięki tym małym aktorom, ich ogromnemu zaangażowaniu, wspaniałemu opanowaniu tekstów, dekoracji i pięknych strojach mogliśmy na chwilę przenieść się w odlegle czasy do Jerozolimy i autentycznie przeżyć radość Zmartwychwstania Jezusa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Anna Drewniak – Janczarek, Jadwiga Kowalska

Galeria zdjęć z występu

Zwycięzcy ministranci

W dniu 11.04.2015 r. odbyły się finały Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o puchar Metropolity Lubelskiego. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach (ministranci młodsi, ministranci starsi, lektorzy młodsi, lektorzy starsi). Mistrzostwa rozpoczęła Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej (Lublin, ul. Bursztynowa), a liturgii przewodniczył abp Stanisław Budzik. Następnie w 7 lubelskich halach odbyły się rozgrywki. Drużyna ministrantów starszych z naszej parafii w składzie Bartłomiej Wertel, Patryk Bielecki, Miłosz Kura, Maciej Sidor, Łukasz Biskup, Michał Wójtowicz, Dominik Boguta wywalczyła I miejsce zdobywając Puchar Metropolity! Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii ministrantów starszych został wybrany Miłosz Kura, a najlepszym bramkarzem Łukasz Biskup.

Gratulujemy!

Wigilia Paschalna

W linku kilka zdjęć z Wigilii Paschalnej.

Rozpoczęła się ona Liturgią Ognia...

... A zakończyła procesją rezurekcyjną o godzinie szóstej rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Niedziela Palmowa godz. 20.00 - Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową o godzinie dwudziestej wyruszyliśmy jak co roku z krzyżem na ramionach w drogę z cmentarza do kościoła.

Krzyż niosły i poszczególne stacje Drogi Krzyżowej przygotowali:

stacja 1.  Kapłani

stacja 2.  Rada Parafialna