Parafia w Niedrzwicy Dużej

Krzyż z naszego ołtarza
Powitanie

Parafia w Niedrzwicy Dużej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Imieniny księdza Krzysztofa

Imieniny ks. Wiesława

W dniu imienin księdza Krzysztofa, najszczersze życzenia:

Błogosławieństwa Bożego i żeby uśmiech nigdy nie ginął z twarzy księdza,

złożyli parafianie wraz z kwiatami na ręce księdza.

Zdjęcia: Piotr Reszka


Św. Krzysztofie módl się za nami - kierowcami

 

Z racji uroczystości patrona kierowców, św. Krzysztofa, w niedzielę 26 lipca, po każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.

W tym dniu jak co roku ofiary zbierane będą na środki transportu dla misjonarzy. Każdy kierowca może wesprzeć akcję św. Krzysztof.

Miva Polska

Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjoanrzy i misjonarek

 

 Weź udział w Akcji św. Krzysztof

Podziękuj Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry

Pomóż polskicm misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych

Za stroną: http://www.miva.pl/index.php/akcje/akcja-sw-krzysztof


Imieniny Proboszcza

W dniu dzisiejszym ksiądz Proboszcz Wiesław Pecyna obchodził imieniny. Z tej okazji: Szczęścia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wielu lat posługi z miłością Bożą, życzyli w dniu dzisiejszym parafianie - dzieci, młodzież, przedstawiciele grup parafialnych oraz Wójt Gminy w Niedrzwicy Dużej, Adam Kuna

Filmik z imienin ->

 


Sakrament Bierzmowania

W dniu dzisiejszym, tj. 6 czerwca 2015 ks.bp prof. dr hab. Józef Wróbel udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. We mszy świętej, której przewodniczył ksiądz biskup, uczestniczyła młodzież i ich rodziny... Życzymy młodym wytrwania w wierze i aby otrzymane dary Ducha Świętego umieli pielęgnować przez całe swe życie. 

Galeria z Bierzmowania

Zdjęcia w dużej rozdzielczości można pobrać używając przycisku dyskietki na górnym pasku przy każdym zdjęciu.


Boże Ciało

Galeria zdjęć z procesji Bożego Ciała

Dziś, w święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jak co roku odbyła się procesja ulicami naszej miejscowości do czterech ołtarzy. Tradycyjnie już ołtarze przygotowali mieszkańcy poszczególnych miejscowości: Czółen, Tomaszówki, Niedrzwicy Dużej oraz Krebsówki  razem z Marianką. Procesja przeszła ulicami: Kościelną, Lubelską, Krótką oraz Partyzancką. Nad bezpieczeństwem procesji czuwała policja oraz nasi strażacy z OSP. Na czele procesji Ministranci, grupy parafialne oraz wierni, nieśli Sztandary i Feretrony. Nasi harcerze czynnie brali udział w procesji. Uroczystość uświetniała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedrzwicy Dużej, chór parafialny, dzieci sypiące kwiaty i niosące różaniec. Na zakończenie, po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, za piękną oprawę wszystkim zgromadzonym wyraził swoją wdzięczność ks. proboszcz Wiesław Pecyna.


Pierwsza Komunia Święta
"Jeden Świat - Jeden Krzyż"

17 maja po mszy o godzinie dziesiątej w naszym kościele odbył się montaż słowno – muzyczny poświęcony wspomnieniu Świętego Jana Pawła II W programie wystąpili recytatorzy, chór z Gimnazjum w Niedrzwicy Dużej oraz schola z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Strzeszkowicach.

Dziękujemy!

Galeria z montażu


Alleluja, Jezus żyje

W dniu 12 kwietnia w naszym kościele odbyło się przedstawienie oparte na faktach ewangelicznych, przygotowane przez uczniów klasy II b. Dzięki tym małym aktorom, ich ogromnemu zaangażowaniu, wspaniałemu opanowaniu tekstów, dekoracji i pięknych strojach mogliśmy na chwilę przenieść się w odlegle czasy do Jerozolimy i autentycznie przeżyć radość Zmartwychwstania Jezusa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Anna Drewniak – Janczarek, Jadwiga Kowalska

Galeria zdjęć z występu


Zwycięzcy ministranci

W dniu 11.04.2015 r. odbyły się finały Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o puchar Metropolity Lubelskiego. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach (ministranci młodsi, ministranci starsi, lektorzy młodsi, lektorzy starsi). Mistrzostwa rozpoczęła Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej (Lublin, ul. Bursztynowa), a liturgii przewodniczył abp Stanisław Budzik. Następnie w 7 lubelskich halach odbyły się rozgrywki. Drużyna ministrantów starszych z naszej parafii w składzie Bartłomiej Wertel, Patryk Bielecki, Miłosz Kura, Maciej Sidor, Łukasz Biskup, Michał Wójtowicz, Dominik Boguta wywalczyła I miejsce zdobywając Puchar Metropolity! Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii ministrantów starszych został wybrany Miłosz Kura, a najlepszym bramkarzem Łukasz Biskup.

Gratulujemy!


Wigilia Paschalna

Galeria zdjęć

W linku kilka zdjęć z Wigilii Paschalnej.

Rozpoczęła się ona Liturgią Ognia...

... A zakończyła procesją rezurekcyjną o godzinie szóstej rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.


Niedziela Palmowa godz. 20.00 - Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową o godzinie dwudziestej wyruszyliśmy jak co roku z krzyżem na ramionach w drogę z cmentarza do kościoła.

Krzyż niosły i poszczególne stacje Drogi Krzyżowej przygotowali:

stacja 1.  Kapłani

stacja 2.  Rada Parafialna

stacja 3.  Lektorzy i Ministranci

stacja 4.  Legion Maryi

stacja 5.  Koła Różańcowe

stacja 6.  Grupa Biblijna

stacja 7.  Młodzież

stacja 8.  Harcerze

stacja 9.  Rada Gminy

stacja 10. Chór Gminny

stacja 11. Pracownicy Goksiru

stacja 12. Służba Zdrowia

stacja 13. Nauczyciele Szkół

stacja 14. Strażacy